بازی های رایانه ای

تصاویر - کدهای جاوا - رمز - اخبار انتشار - خبر ساخت

نقد بازی : Brothers In Arms Hell's Highway

Brothers In Arms Hell's Highway

برادران در جنگ:بزرگراه جهنم

منبع سیمز47

همه ساله بازی های اکشن زیادی عرضه می شود که بسیاری از آن ها به جنگ های جهانی دوم مربوط می شود . اگر چه جنگ جهانی دوم خسارات جانی و مالی زیادی را برجای گذاشت اما خاطرات حماسی و بیاد ماندنی را بر ذهن ها هک کرد . در این سبک از بازی ها رقابت زیادی وجود دارد و هر ساله بازی های زیادی مثل Call Of Duty ‌و Medal Of Honor عرضه می شود .
هر کمپانی سعی بر این دارد تا با استفاده از فناوری های رایانه ای و نوآوری هایی که در بازی ایجاد می کند پیروز میدان باشد . از این جهت استودیوي Gearbox Software و کمپانی قدرتمند Ubisoft دست به کار شدند و بازی Brothers In Arms را عرضه کردند . در ابتدا این بازی موفقیت های زیادی را بدست آورد . در مدت کمی بعد از عرضه این بازی نسخه دوم آن با نام Earned In Blood عرضه شد که نفاوت زیادی با نسخه ی قبل نداشت . استودیو سازنده آن Gearbox Software مدتی بعد از انتشار دو نسخه از بازی خبر ساخت نسخه سوم را با نام Hell's Highway برای کنسول های نسل بعد و PC بعد از عرضه DirectX 10 اعلام نمود .

تاریخ عرضه:


این بازی قرار است برای اوایل سال 2007 عرضه شود . سومین قسمت از این بازی نیز مانند سری های قبل در جنگ جهانی دوم رخ می دهد . مطمئنآ تا به حال بازی های اکشن جنگ جهانی زیادی را بازی کرده اید اما مهمترین تفاوت Brothers In Arms با بازی های دیگر هم سبک خود دراین است که این بازی یک بازی به تمام معنا گروهی است و در ضمن تاکتیک های جنگی در بازی از اهمیت بالایی برخوردارند و تنها با تیر اندازی و حرکت بی پروا و بدون برنامه ریزی نمی توانید بازی را ادامه دهید .
احتمالآ دوست دارید بدانید که بزرگراه جهمنم کجاست ؟ بله بزرگراه جهنم مکان مشهوری درآخرین روز عملیات Market Garden در سپتامبر ۱۹۹۴ است . همانطور که می دانید سازندگان بازی مکان ها و عملیات ها را بر اساس عکس ها و شواهد می سازند و از آن جایی که سربازان و فرماندهان جنگی خاطرات و رشادت های زیادی را در این مکان بیاد دارند تصمیم بر آن شد که سومین داستان بازی مربوط شود به حمله متفقین به آلمان در آخرین روز عملیات در این مکان جهنمی .
منبع سیمز47

 داستان بازی:


در بزگراه جهنم یک بار دیگر شما در نقش سر گروهبان Matt Baker خواهید بود . باز هم در این شماره نیز شما رهبری جوخه خود را در عملیات Market Garden بر عهده دارید . شما و سر گوهبان Hartsock به همراه سه دسته نظامی ماموریت دارید تا از طریق هواپیما وارد منطقه عملیاتی شود . شما فرماندهی این سه گروه را در میدان نبرد بر عهده دارید . این سه گروه وظایف خاصی را بر عهده خواهند داشت برای مثال یکی از آن گروه ها از اسلحه هایی مانند مسلسل استفاده می کند و گروه دیگر دارای اصلحه هایی مثل بازوکا هستند و گروه آخر نیز خمپاره انداز ها هستند که شما به عنوان فرمانده برای رسیدن به مقصود خود باید از آنها استفاده کنید و مکان های دشمن را ویران و آن ها را شکست دهید .


اگر به یاد داشته باشید شما در سری های قبلی دو گروه را فرماندهی می کردید که یکی برای سرکوبی و سوپرایز دشمان بود و دیگری برای حمله کردن مورد استفاده قرار می گرفت . سازندگان تصمیم گرفتند برای بهتر شدن بازی نسبت به سری های قبل به جای دو گروه از سه گروه نظامی استفاده کنند . که سومین گروه Heavy Machine Gun نام دارد که سرعت عمل بالای دارند و برای تیر اندازی بوسیله مسلسل در مکان های شلوغ استفده می شوند . Gameplay بازي چندان تغییری نکرده است و فقط شاهد بعضی حرکات جالب از دوستانتان خواهیم بود که هنوز توسط تیم سازندگان فاش نشده است . البته با توجه به ترایلر های موجود متوجه می شویم که باز هم همان شیوه تاکتیکی در سری های قبل البته با کمی آزادی و راه حل های بیشتر برای پیروزی گنجانده شده است . از دیگر تغییرات و نوآوری های که می توان نام برد این است که دیگر در صفحه نمایش روبروی خود علائم و اطلاعات دیده نمی شود . اگر یاد داشته باشید در سری های قبل می توانستیم بطور دلخواه نشان تفنگ را برداریم . این بار شما می توانید علاوه بر نشان هدف گیری به طور دلخواه اطلاعات مربوط به تعداد مهمات و راهنمای نقشه خود را از بازی بردارید و بدون حواشی به جنگ با دشمن بپردازید .

طراحی بازی:

طراحان بازی برای هیجان بیشتر و مشاهده جزئیات بیشتر ابتکاری را بکار برده اند اینگونه که در بعضی از مواقع دوربین از حالت عادی خارج می شود و به طور اتوماتیک و زیبایی به زوم کردن صحنه های زیبای جنگ می پردازد برای مثال زمانی که یکی از یاران شما به اسارت در می آید و یا تانکی غافلگیرانه حاضر میشود همچنین در مواقعی که خمپاره اندازی قصد انهدام سنگر شما را داشته باشد و یا زمانی که اهالی روستا برای راهنمایی شما از ابزار مختلفی استفاده می کنند . البته گفته شده است که این تنظیمات به طور دلخواه خواهد بود و در قسمت آموزشی آن از شما سوال خواهد شد . همچنین اگر توجه کرده باشید در دو سری قبل در برخی مراحل بازی از آهنگ متن برخوردار نبود ولی در این شماره شما خواهید توانست پخش و یا توقف موزیک را در اختیار بگیرید . البته نبود موزیک نه تنها موجب کم شدن هیجان نمیشود بلکه موجب مشود که صدای انفجار ها و دشمن و محیط با قدرت و وضوح بیشتری به گوش شما برسد

 هوش مصنوعی:

هوش مصنوعی بازی یکی دیگر از عوامل مهم در بازی است که صحت گفته ها تا عرضه بازی مشخص نمی شود ولی به هرحال هوش مصنوعی بهبود یافته و سربازان دستورات را با استفاده از هوش خود به بهترین نحو انجام می دهند . برای مثال هنگامی که به آن ها دستور حمله را می دهید آنها با اعتراضاتی نسبت به این دستور حمله می کنند و شما را از ناتوانی خود آگاه می کنند و یا زمانی که سوار بر تانک هستید آنها دقیقا و به صورت هوشمندانه پشت تانک به حرکت در می آیند . نیروهای دشمن نیزدر بهترین مکان برای تیر اندازی به سمت شما کمین خواهند کرد و همچنین دشمنان از اسلحه های قوی تر فرماندهان کشته شده خود برای تیراندازی بهتر استفاده می کنند . بهرحال همه اینها گفته سازندگان است و تا زمان عرضه بازی نمی توان آن را حتمی دانست

وفا:

در بازی احساس وفاداری را مکرر خواهید دید برای مثال شاهد خواهید بود زمانی که دوست شما زخمی می شود دوربین به حالت اسلوموشن در خواهد آمد و همچنین در جای دیگر خواهید دید که هرگز سربازی دوستش را تنها نخواهد گذاشت و تا زمانی که جان دارد او را بر روی بازوانش خواهد گرفت و یا تا لحظه آخر در کنارش می جنگد . لحظه اوج آن زمانی است که آنها با نهایت خشم دوستشان را صدا میزند و با حالت غیر عادی به سمت دشمن تیر اندازی می کنند . به هرحال سازندگان این همه ابتکار را برای رسیدن به هدفشان یعنی واقعی بودن جنگ انجام داده اند و امیدواریم که به این هدف دست یابند .
گرافیک بازی:

مطمئنا اگر بخواهید مهمترین عامل تفاوت و برتری این بازی نسبت به سری های قبل را بررسی کنید متوجه خواهید شد که گرافیک بازی بسیار زیباتر و طبیعی تر شده است . بازی از موتور گرافیکی Unreal Engine 3 بهره می برد که با تغییراتی که در آن بوجود آورده اند شاهد گرافیکی بهتر خواهیم بود . با توجه به ترایلرهایی که اخیرا در سایت های مختلف قرار گرفته است متوجه خواهید شد که محیط اطراف شما بسیار واقعی و زنده به نظر میرسند بطوری که عواملی طبیعی بازی مثل نور خورشید و حرکت ابرها و مه گرفتگی و رقص علف های روی زمین . حرکت پرندگان و ... با حوصله و دقت بالایی طراحی شده اند که مطمئنا هر گیمری را به وجه خواهد آورد . طراحان بازی برای طراحی شخصیت ها کار جالبی را انجام داده اند . اینگونه که عکس هایی را از بازماندگان آن نبرد جمع آوری کرده اند تا با استفده از عکس ها چهرهای سربازان را با همان جرئیات طراحی کنند . آن ها اعلام کردند که این تنها یکی از ایتکارهای ما برای واقعی تر شدن بازی است و همچنان در آینده شاهد ابتکارات بیشتری خواهید بود . انفجار ها با خوبی به نمایش خواهد درآمد و بزرگی انفجاربستگی زیادی به قدرت سلاح و مکانی که منفجر شده دارد به طوری که اگر نارنجک پرتاب کنیم شاهد خسارات کمتری نسبت به توپ تانک در محیط اطراف خواهیم بود . اگز شما در یک محل سربسته نارنجکی را پرتاب کنید اجسام زیادی به طرف شما پرتاب خواهد شد و شما باید مراقب جان خود باشید . مکان های بازی مانند سری های قبل با توجه به عکس های موجود ساخته شده بود و امسال نیز همین گونه است و ما تنها شاهد ۳۰٪ جزئیات خیالی در طراحی لوکیشن ها هستیم . به هر حال گرافیک بازی در حد بازی های نسل بعد است و این عامل یعنی گرافیک زیبای بازی در موفقیت آن نقش بسیار مهمی خواهد داشت .

بخش آنلاین:


مسلمآ بخش آنلاین بازی نيز نسبت به سری های قبل پیشرفت هایی کرده است چرا که دیگر این بازی از بازی های نسل بعد محسوب می شود . متاسفانه سازندگان اطلاعات زیاد و مهمی را در مورد بخش آنلاین آن قرار نداده اند . فقط همین قدر مشخص است که تعداد افراد آنلاین بیشتر شده است . بهترین بخش آنلاین آن را در Xbox 360 شاهد خواهیم بود که بسیار دلچسب و جذاب خواهد بود .


نتیجه گیری:


انتظار می رود با نو آوری ها و ایتکارات و تغییرات کلی که در بازی شاهد هستیم یک بازی واقعی و پرهیجان برای نسل بعد بازی ها شاهد باشیم . امید است گفته های سازندگان به حقیقت بپوند و شاهد یکی از بازی های بیاد ماندنی و زیبا از سری بازی های اول شخص جنگ جهانی در سال آینده باشیم . مسلمآ انتظار برای چنین بازی ارزش خواهد داشت و من هم مانند شما در انتظار این بازی خواهم ماند .امیدوارم از سیمز47 لذت ببرید

  

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم خرداد 1387ساعت 14:13  توسط آراد بیک زاده  |